Karapınar Ziraat Odası Başkanlığı

KURUMSAL

img

Başkan

Durmuş ÜNER

ÖZGEÇMİŞ

Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş ÜNER, 24.12.1972 yılında Karapınar’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Karapınar Yavuz Selim İlkokulunda, Orta ve Lise tahsilini Karapınar Lisesinde tamamlamıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra ticarete atılan Durmuş ÜNER, Karapınar ilçesinde ilk basınçlı sulama sistemleri ticaretini yaparak çiftçilerimizin bu sulama sistemiyle tanışmasına vesile olmuştur.

2009 yerel seçimleri sonucunda, beş yıl süreyle Karapınar Belediyesi Meclis üyeliği görevini yapmıştır. Tarımsal alanda aktif ticaretin içinde yer alan, Başkan Durmuş ÜNER halen Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini de layıkıyla yerine getirmektedir.

Tarımsal topraklarımızın gelecek nesillere aktarılması ve ekonomik sürdürülebilir tarım teknikleri konusunda araştırmalar yapan akademisyenler nezdinde bu konuda sıkça görüşme ve çalışma yapan Durmuş ÜNER araştırma, bilgi ve deneyimlerini gün geçtikçe artırarak ilçemiz tarımına katkı sağlamak için çiftçilerimizle sürekli bilgi alışverişinde bulunmaktadır.

2011 yılı Ziraat Odası delege seçimlerinde İlçemiz Hacı İsa Mahallesinden Delege seçilen Üner, yine ikinci kez girdiği 2014 yılı Delege seçimlerinde mahalle çiftçilerinin neredeyse tamamının desteğini alarak ikinci kez Delege olmuş, 02.02.2015 de yapılan Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda yanında yer alan delege ekibinin de desteği ile Ziraat Odası Başkanlığı için çıktığı yarışı açık ara kazanmıştır.31.12.2018 tarihinde yapılan Ziraat Odası Genel Kurul Seçiminde Tüm mahalle delegelerinin desteğini alarak Tekrar Karapınar Ziraat Odası Başkanı olarak  seçilmiştir.Halen Ziraat Odası Başkanlığı görevini yürüten Durmuş ÜNER evli ve 4 çocuk babasıdır.